• 20cze
      • 18cze
          • Dzień Otwarty

Po krótkiej przerwie uczniowie naszej szkoły przedstawili baśń pt.: "Powstane Kaszub". Za inscenizacje była odpowiedziana pani Joanna Ruczyńska, dźwiękiem zaś kierował pan Krzysztof Przyyła. Następnie uczniowie klasy V i VI pod opieką pai Blanki Piekarskiej Sroki wystapiły z koncertem pieśni kaszubskich. Gosciem honorowym naszego Dnia Otwartego był pan Edmund Marszała, który w bardzo ciekawy i intereujący sposób opowiadał dawne dzieje naszej szkoły. Na zakończenie częsci artystycznej z króciutkim pokazem wystapiły dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 9.

Ale to nie wszstkie atrakcje, jakie miały miejsce w naszj szkole. W miedzyczasie odbywały się warsztaty z filowanie, malowanie na szkle i przędzenia wełny. Natomiast dla wszystkich gości był otwarty bufet, gdzie można było się częstować chlebem ze smalcem, kiszonymi ogórkami oraz drożdżówką, wszystkie specjały przygotowane według kaszubskich przepisów przez nasze mamy. A dla dzieci był pop- corn w dowolnych ilościach.

Bardzo wszystkim dzękujemy za zaangażowanie przy organizacji tego przedsęwzięcia a naszych przyjacół, absolwentów i sympatyków zapraszamy za rok.

• 06cze
          • Dzień Dziecka

4 czerwca w naszej szkole odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Tegorocznym organizatorem Festynu była Rada Rodziców naszej szkoły.

Piękna pogoda, znakomite humory, niespodzianki przygotowane przez rodziców spowodowały, że zabawa była przepyszna. Już od samego rana na dzieci czekał dmuchany zamek, była to największa atrakcja tego pięknego, słonecznego dnia. Ponadto na naszych uczniów czekały inne atrakcje.

A więc było malowanie twarzy, dmuchanie i zawijanie balonów w rozmaite pieski kotki, miecze, co tylko umiejętności naszych mam z rady i wyobrażnia dzieci potrafiły stworzyć, no i wata cukrowa.

Podczas festynu trwała nieustanna zabawa, radość i szczęście wypisane na twarzach dzieci.

Ponadto sołectwa ze wsi Jeleńska Huta, Kowalewo i Szemudzka Huta ufundowały dla naszych uczniów napoje i lody.

Chcieliyśmy bardzo mocno podziękować Radzie Rodziców oraz sołtysom za tak wspaniale zorganizowany Dzień Dziecka, wszystkim dzieciom życzymy, aby były zawsze tak szczęśliwe i wesołe jak tego dnia.