• 26lis
        • Targi Gier i Zabaw

W dniach 24- 25 listopada w Gdańsku odbywały się Targi Gier i Zabaw. Targi GRA I ZABAWA to cykliczne wydarzenie dedykowane szerokiej publiczności. Dzięki synergii wielu wydarzeń projekt zyskał miano pomorskiego święta miłośników gier, a dzięki pozytywnym recenzjom mediów zyskał uznanie jako znakomity projekt familijny.

Targom towarzyszył bogaty program o charakterze edukacyjno-rozrywkowym, prezentacje nowości rynkowych, warsztaty, spotkania autorskie, bitwy i warsztaty komiksowe, turnieje gier planszowych, konkurs dla wystawców Gra Roku Targów GRA I ZABAWA 2018, wypożyczalnia gier planszowych z ponad 1000 tytułów, finały mistrzostw Polski w grach planszowych, strefa zabaw i edukacji dla dzieci oraz wiele innych atrakcji.

Wśród tych atrakcji była jedna szczególna, a mianowicie występ dzieci z naszej szkoły w pokazie tzw "Żywych szachów". Dzieci rozegrały dwie partie: partię Mat Legalla, partię rozegraną po raz pierwszy w Paryżu w 1750 r. Białymi grał Legall de Kermeur, czarnymi Saint Brie. Druga partia pokazana i odegrana przez nasze dzieci to partia hiszpańska.

Dzięki zaangażowaniu w projekt pani Kierownik Referatu Oświaty Barbarze Siemek Pawłowskiej uczniowie wspaniale prezentowali się w szachowych strojach, natomiast pani Arleta Bieszk oraz Hanna Garbowska czuwały nad prawidłowym przebiegiem meczu szachowego.

W tym miejscu chciałabym jeszce raz podziękować Pani Hannie Garbowskiej za opiekę merytoryczną, pani Arlecie Bieszk za piękną oprawę wizualną i plastyczną projektu, a pani Barbarze Siemek- Pawłowskiej za umożliwienie udziału w tej zabawie oraz piękne stroje.

dyrektor Judyta Miłosz

Partię szachową można obejrzeć na dołączonym pliku

Zabawa na Targach już po naszym występie.

I Partia- Mat Legalla

II Partia- Hiszpańska

• 26lis
          • I Gminny Konkurs Kaszubskiej Poezji Patriotycznej

20 listopada w Szkole Podstawowej w Jeleńskiej Hucie odbył się I Gminny Konkurs Kaszubskiej Poezji Patriotycznej. Do konkursu zgłosiło się liczna grupa dzieci ze szkół w naszej gminie. Naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Pionk, Kamil Richter, Karolina Kalkowska, Roksana Jankowska i Paulina Kreft.

Nasi uczniowie jak zwykle nie zawiedli i zdobyli nagrody:
            w kategorii klas II-III 3. miejsce zdobył Mateusz Pionk                                                  w kategorii klas VII-VIII 3. miejsce zdobyła Roksana Jankowska

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

• 14lis
          • Konkurs "Mistrz tabliczki mnożenia"

W środę 31 października 2018r. w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny „Mistrz tabliczki mnożenia”. W konkursie wzięło udział 18 uczniów. Rywalizowali oni
            w trzech kategoriach: klasy III i IV, V i VI, VII i VIII. Uczestnicy zmagali się z zadaniami
            i logicznymi zagadkami, za które można było maksymalnie zdobyć 20 punktów. Test trwał 45 min. Zwycięzcy otrzymali gry planszowe, a wszyscy uczniowie dyplomy i upominki.

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

Klasy III i IV

1. Dominik Garzombke
            2. Patryk Dampc
            3. Nikola Pionk

Klasy V i VI

1. Oliwia Rzeszewicz
            2. Sebastian Uszko
            3. Oliwia Elend

Klasy VII i VIII

1. Agnieszka Pozańska
            2. Martyna Pionk, Paulina Kreft
            3. Wiktoria Penkowska

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

• 07lis
          • Wycieczka do obozu koncentracyjnego KL Stuthof

Dnia 23 października klasy siódma i ósma udały się na wycieczkę do pierwszego i najdłużej działającego niemieckiego obozu koncentracyjnego na terenie Polski-KL Stutthof. Oprócz zwiedzania z przewodnikiem baraków starego i nowego obozu, willi głównego komendanta obozu, komór gazowych, krematorium i pomnika ofiar obozu, obejrzeliśmy również tematycznie powiązany seans filmowy. Wizyta w tym miejscu zostanie w każdym, kto tam był, na zawsze. To najlepsza nauka historii dla każdego ucznia