• 10lut
      • 22lut
          • Dzień Języka Ojczystego

21 lutego przypada Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji w szkole zorganizowano, po raz drugi konkurs pt. Łamańce językowe i nie tylko. Celem konkursu było rozwijanie twórczej aktywności słownej i doskonalenie  mowy ojczystej. W rywalizacji wzięli udział reprezentanci klas  IV, V, IV. Uczniowie musieli wykazać się piękną i poprawną wymową. Zadania konkursowe były dosyć zróżnicowane, najtrudniejsze tym razem okazały się  synonimy ( wyrazy o znaczeniu przeciwnym). Zwyciężyła klasa V, drugie miejsce zajęła klasa VI, trzecie klasa IV. Zwycięscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za aktywny udział i zapraszamy za rok.

• 22lut
          • Po Polsce podróże małe i duże.

W dniu 21 lutego dzieci obejrzały spektakl pt. Po Polsce podróże małe i duże. Spektakl zorganizowany był przez studio artystyczne "Akada".

Dzieci oglądały z zaciekawieniem przygody głównego bohatera, który przybył z zagranicy aby odwiedzić swojego dziadka - Smoka Wawelskiego. Bazyli z pomocą Złotej Rybki, Syrenki Warszawskiej i naszych uczniów dotarł szczęśliwie do celu swojej podróży. Atmosfera była bardzo wesoła, a przedstawione historie pozwoliły dzieciom lepiej zapoznać się z naszym krajem, jego kulturą oraz historią. Uczniowie z naszej szkoły chętnie uczestniczyły w podróży, włączały się do zabawy z Bazylim oraz pomagały mu odpowiadać na pytania. Oprócz ciekawych informacji smok Bazyli zapewnił nam świetną zabawę. Pożegnaliśmy aktorów wielkimi brawami, a dzieci były zachwycone przedstawieniem.

• 10lut
      • 11lut