• 14lut
      • 14lut
        • Bal Karnawałowy
          • Bal Karnawałowy

            W czwartek, 2 lutego, w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Zabawę, jak zwyczaj każe, rozpoczęliśmy od przygotowania sali, w czym ogromnie pomogli nam uczniowie klasy 8. Potem w rytm piosenki Cleo „Za krokiem krok”, prezentowaliśmy nasze piękne stroje. Następnie doskonale bawiliśmy się,biorąc udział w wesołych, tanecznych i sprawnościowych konkursach prowadzonych przez wróżkę Arletę. Podczas przerwy, nabieraliśmy sił do dalszej zabawy posilając się przygotowanymi smakołykami. Po przerwie powróciliśmy do naszej zabawy. Świetnie bawiliśmy się, wykonując energetyczne tańce grupowe i indywidualne. Na zakończenie balu zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Będą nam one przypominać miło spędzone chwile.

      • 31sty
          • List pożegnalny od Dyrektora Szkoły

            Szanowni Rodzice, Drogie Koleżanki i Koledzy oraz Wy - Uczniowie!!!


              Każdą czynność wykonuje się po raz pierwszy i po raz ostatni. Życie tak jest stworzone. Niejednokrotnie przemawiałam do Was, niejednokrotnie pisałam wiadomości, teraz czynię to jako dyrektor po raz ostatni  i jest mi bardzo ciężko. To dla mnie ogromne wzruszenie – 31 lat pracy w tej samej  szkole w tym – ponad 6 lat pracy na stanowisku dyrektora. Jednak na wszystko kiedyś przychodzi pora. Po prostu w moim życiu zawodowym postanowiłam coś zmienić, przystąpiłam do konkursu na Dyrektora Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Szemudzie i już niedługo przyjdzie mi objąć tę nową funkcję.

               Niemniej jest mi bardzo smutno i czuję ogromne wzruszenie musząc się z Wami wszystkimi żegnać, ale taka jest kolej rzeczy, że następuje zmiana. Był taki czas, kiedy byłam dyrektorem tej naszej szkoły, ale teraz przyjdzie mi się z tym stanowiskiem pożegnać. Człowiek jest cząstką jakiejś wspólnoty i we wspólnocie jest jego siła. Przynależałam do wspólnoty naszej szkoły podstawowej jako jej cząstka. Czułam się dobrze wśród szkolnej społeczności. Praca z ludźmi to dobra szkoła życia. Na pewno przyjdzie czas na jakąś głębszą refleksję. Dziś jednak ogarniam myślami i sercem wszystkich, z którymi zetknęło mnie życie w czasie pracy w jako nauczyciel i dyrektor. Spośród najpiękniejszych słów i wartości wybieram dziś wdzięczność. Dziękuję! Dziękuję wszystkim za wszystko i każdemu za cokolwiek, co się stało naszym wspólnym udziałem, w szczególności za to, co było dobrem i na trwale zapisze się w pamięci.
              Dzisiaj dziękuję za wszystko !!!.


            A teraz do Was się zwracam, Kochani moi współpracownicy, Nauczyciele i Pracownicy niepedagogiczni, do Was wszystkich razem. Dziękuję Wam za ciężką pracę włożoną w wychowanie młodego pokolenia. Dziękuję wszystkim za sumienność na każdym stanowisku, odwagę i determinację, za otwartość na zmiany, za wszelkie inspiracje, za serdeczność i przyjaźń. Dziękuję za wszystkie te cechy, które składają się na rzetelne wypełnianie misji kształtowania młodego pokolenia, za miłość niełatwą - bo miłość do szkoły.
            Wy przecież towarzyszyliście mi do końca w codziennej pracy i najbardziej mnie wspieraliście. Każdy sukces i każde dobro, jakie tu się dokonywało, były naszym wspólnym udziałem. Razem budowaliśmy wizerunek naszej szkoły,…. dobry wizerunek!
            Życzę Wam, abyście nadal byli pełni sił i zapału do zawodowych zmagań oraz radosnego życia osobistego.
            Żegnam się dziś z Wami, Kochana Młodzieży!!! Od Was, młodych, uczyłam się ciągle od nowa rozumienia człowieka, współczesnego człowieka. Ogarniam pamięcią i życzliwością naszych absolwentów, cieszę się z ich pierwszych życiowych sukcesów.

            Szanowni Rodzice!!!
            Jakże nie podziękować Wam za wspólne dostrzeganie problemów i potrzeb naszych uczniów! Przyjmijcie moją wdzięczność i szacunek za wszelką współpracę, za działania wspierające proces edukacyjny i opiekuńczo-wychowawczy szkoły, za zrozumienie, że dobro dziecka i jego pomyślny rozwój zależy od współpracy rodziców ze szkołą.

            Szanowni Rodzice, Drodzy Nauczyciele i Pracownicy, Kochani Uczniowie!!!
            Kolejne etapy życia kiedyś się kończą, ale zaczyna się coś nowego. Warto ciągle cieszyć się darem życia i pisać tego życia ciąg dalszy. Trafnie Wisława Szymborska napisała, iż „księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie”. Zawsze jeszcze można coś sensownego przeżyć i dopisać do swojego życia. Warto zachować w sercu dobre wspomnienia!!!
            Mam świadomość, że odchodząc, pozostawiam szkołę w dobrej kondycji. Uczniowie osiągają dobre wyniki kształcenia, odnoszą sukcesy w konkursach pozaszkolnych, wiele sukcesów sportowych, mają poczucie bezpieczeństwa i godności, są dobrze przygotowywani przez Nauczycieli i Wychowawców do dorosłości. A wszystko to za sprawą wspaniałych Nauczycieli, odpowiedzialnych i zawsze oddanych Uczniom.

             

            Wszystkim Nauczycielom i Uczniom raz jeszcze za wszystko dziękuję. I życzę, by praca w szkole na różnych stanowiskach dawała Państwu satysfakcję i radość, i by najlepszym wyrazem podziękowania była ludzka wdzięczność. Swemu następcy - którego jeszcze nie znamy a któremu już gratuluję - życzę, by spełniał się, pełniąc obowiązki dyrektora tej szkoły. Młodzieży życzę szkolnych i osobistych sukcesów. Naszej szkole – nieustannego rozwoju, wysokiego poziomu wiedzy i międzyludzkiej serdeczności.
            Jeszcze raz bardzo, bardzo dziękuję za te wszystkie lata, jakie spędziłam w tej szkole, nie żegnam się, mówię do widzenia. Na pewno jeszcze niejednokrotnie się spotkamy, ale na ten moment to już wszystko, co chciałam przekazać Wam wszystkim

            Dziękuję…


            Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jeleńskiej Hucie

            Judyta Miłosz

             

             

      • 31sty
      • 08sty
      • 05sty
        • Wigilia szkolna
          • Wigilia szkolna

            Dwudziestego drugiego grudnia  w naszej szkole odbyła się wigilia.

            Najpierw wspólnie obejrzeliśmy świąteczne przedstawienie pt.: "O dwóch takich co ukradli..." przygotowanego przez p. Krzysztofa Przybyłę i klasę IV. Nasi artyści z wielkim zaangażowaniem uraczyli nas tym spektaklem, następnie każda klasa zaśpiewała wcześniej przygotowaną kolędę. 

                        Na końcu cała szkoła spotkała się przy jednym stole. Na początku uczniowie pomagali w przygotowaniach do uroczystej wieczerzy. Układali stoły, krzesła, rozkładali obrusy, talerze, kubki i jedzenie. Po przygotowaniach podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia świąteczne i noworoczne. Po uroczystej kolacji uczniowie otzrymali wspaniałe paczki. Paczki te zostały ufundowane przez sołectwo wsi Jeleńska Huta oraz przez sklep spożywczo- przemysłowy p. Cz. Potrykus, za co bardzo mocno dziękujemy.

                        Wigilia szkola i kolędowanie bardzo nam się podobało, było zabawnie i radośnie. Dobrze było się znów spotkać przy wigilijnym stole po latach przerwy.

            Poniżej link do obekrzenia filmu na serwisie YouTube "O dwóch takich..."

      • 05gru
          • Dzień Pluszowego Misia

             Dzień Pluszowego Misia

             

                        25 listopada to Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole. Pluszowy miś jest ulubioną maskotką dzieci na całym świecie. Chyba nie ma domu, w którym nie pojawia się ten towarzysz dziecięcych zabaw, radości i smutków oraz przytulanka do zasypiania.  Światowy Dzień Pluszowego Misia już na stałe został wpisany w kalendarz uroczystości obchodzonych w naszej szkole.

                        25 listopada uczniowie z klas I-III oraz dzieci z zerówki przyniosły swoje ulubione pluszowe misie, które towarzyszyły im przez cały dzień. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe itd., a każdy był piękny i wyjątkowy. Dzieci poznały historię święta, brały udział w grach , zabawach i konkursach. Bawiły się przy piosenkach, obejrzały film edukacyjny o historii tej pluszowej maskotki. Ten dzień pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy. Jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość opowiedzenia jego historii. Na zakończenie dzieci wraz z misiami stanęły do wspólnej fotografii.

      • 05gru
      • 16lis
          • Zmiany na linii 633- autobus szkolny- komunikat PKS!

            W związku z zamknięciem dla ruchu fragmentu ul. Otalżyńskiej w Donimierzu (przebudowa drogi, kładzenie asfaltu), od dnia 15.11.2022 r. (wtorek) wprowadzona zostanie czasowa zmiana trasy linii 633. Pomiędzy Szemudem, a Donimierzem w kursach o godz. 7:01 z Donimierza oraz 9:50 i 14:30 z Szemuda autobusy pojadą objazdem przez Szemudzką Hutę i Jeleńską Hutę z włączaniem od przystanku Donimierz Otalżyńska. Analogicznie w drugą stronę – w kursach o godz. 13:40 i 15:35 z Szemuda autobusy dojadą do przystanku Donimierz Otalżyńska, a następnie wykonają przejazd przez Szemudzką Hutę do Szemuda. Wyjątkowo kurs o godz. 13:40 z Szemuda po obsłużeniu Kowalewa i Jeleńskiej Huty najpierw dojedzie do przystanku Donimierz Otalżyńska, a następnie do Szemudzkiej Huty.

             

            Nie będą obowiązywały przystanki w obie strony:

            • Donimierz, Wrzosowa
            • Donimierz, Piekiełko
            • Donimierz, Grenicznik

            Na trasie objazdu autobus linii 633 nie będzie zatrzymywał się.

             

            Z informacji uzyskanych od Gminy, utrudnienia mają potrwać około 2 tygodni.

            Za utrudnienia przepraszamy!

      • 03lis
      • 03lis
        • Razem dla Niepodległej
          • Razem dla Niepodległej

            Podobnie jak w ubiegłych latach, Wójt Gminy Szemud wraz z Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji zaprasza mieszkańców do wzięcia udziału w obchodach rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Naszą Ojczyznę.

            Z tej okazji GCKSiR przygotowało różnorodny program w zależności od indywidualne preferowanej aktywności mieszkańców.

            Szczegółowy plan obchodów został zamieszczony pod linkiem

            Niepodlegla_2022_(1)(1).pdf​​​​​​​

      • 05gru
          • Dziady

            Listopad to miesiąc nostalgii i zadumy, a jego początek to również czas poświęcony tym, którzy odeszli. W naszej kulturze w tym czasie  licznie odwiedzamy cmentarze, spotykamy się z rodziną wspominając bliskich.

            Tradycja ta ma początek w przedchrześcijańskiej kulturze słowiańskiej, która również w początkach listopada nakazywała nawiązanie specjalnych kontaktów z duszami zmarłych. Miało to miejsce w okolicach cmentarzy, w które przywoływano błąkające się dusze podczas obrzędów „dziadów”.

            W ramach obrzędów dziadów przybywające na „ten świat” dusze należało ugościć, aby zapewnić sobie ich przychylność i jednocześnie pomóc im w osiągnięciu spokoju w zaświatach. Podstawową formą obrzędową było ich karmienie i pojenie (np. miodemkaszą, jajkami, kutią i wódką) podczas specjalnych uczt przygotowywanych w domach lub na cmentarzach (bezpośrednio na grobach).

            Zwyczaj ten bardzo plastycznie opisał nasz wieszcz narodowy- Adam Mickiewicz, a uczniowie klasy siódmej postanowili przybliżyć go społeczności szkolnej przygotowując inscenizację dramatu „Dziady cz. II”.

            Dorota Polak- Gołębiewska

      • 28paź
        • Dzień Dyni
          • Dzień Dyni

            W szkole Samorząd Ucznowiski zogranizował Dzień Dyni. W tym dniu dzieci jak i nauczyciele bawili i śmiali się razem. Były konkursy m.i.n Top Model, konkurs na najpiękniej wydrążoną dynie, Quiz Kahoot, bieg w workach oraz wkładanie kubków jeden w drugi bez użycia rąk. Wspaniale było się wspólnie bawić. Tego typu imprezy doskonale wzmacniają relacje w naszej szkole, bawili się nauczyciele wspólnie z uczniami. Dzięki tego typu imprezom przyjemnie jest spędzać czas w naszej szkole. Miejmy nadzieję, że ta impreza  na stałe zagości w kalendarzu w naszej szkole.

      • 26paź
      • 21paź
          • Święto Edukacji Narodowej

            Tradycyjnie w połowie października świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Przypada on w rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej, która powstała w 1773 roku jako instytucja, która miała zreformować i upowszechnić szkolnictwo. Niewielu z nas wie, że przed laty edukacja była przywilejem wybrańców.

            Uczciliśmy ten dzień krótką akademią przygotowaną przez uczniów klasy piątej wspartych wokalnie przez koleżanki z VII i VIII klasy. Pani Dyrektor złożyła życzenia całej społeczności szkolnej i obdarowała różami pracowników szkoły, zaś my- uczniowie podziękowaliśmy Dyrekcji za jej zaangażowanie piosenką i bukietem kwiatów.

            „Wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia, z serc naszych płynie dzisiaj pieśń- niech zakwitną bukiety naszych serc”.

      • 21paź
          • Pasowanie uczniów klasy I

              Dnia 11.10.2022 r w odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy I. Każdy uczeń został pasowany przez dyrektorkę szkoły Judytę Miłosz i Wójta Gminy Szemud Ryszarda Kalkowskiego. W tym dniu uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie i taneczne nauczycielom, rodzicom i gościom z naszej gminy,  którzy wręczyli dzieciom upominki. Uczniowie radośnie i z uśmiechem na twarzach wstąpili w szeregi uczniów Szkoły Podstawowej w Jeleńskiej Hucie.

      • 25paź
        • Wycieczka w Góry Izerskie
          • Wycieczka w Góry Izerskie

               W dniach od 25 do 30 września odbyła się wycieczka  w Góry Izerskie. Wzięli w niej udział uczniowie z klasy siódmej, szóstej  i piątej. Miejscem docelowym był Świeradów Zdrój. Podróżowaliśmy pociągiem z Gdyni do Jeleniej Góry. Dalszą drogę odbyliśmy zamówionym autokarem. Pogoda nas nie rozpieszczała, padał deszcz, ale nie tracąc dobrego nastroju już pierwszego dnia wyruszyliśmy w góry. Na Stóg  Izerski wjechaliśmy koleją gondolową, żeby nieco się osuszyć spędziliśmy jakiś czas przy herbatce w restauracji „Pod wyciągiem”, przekąszając kanapki zrobione jeszcze w domu. Kiedy deszcz nieco ustał wyruszyliśmy na Smyrk-szczyt leżący po stronie Czeskiej. Wypogodziło się dzięki czemu z wieży widokowej mogliśmy podziwiać czeskie i polskie krajobrazy gór i miasteczek leżących w dolinach. Gondolą powróciliśmy do Świeradowa , powędrowaliśmy na pizzę, a stamtąd w miejsce zakwaterowania. , Mieszkaliśmy w agroturystyce” DoWoli „w Wolimierzu.Miejsce było urokliwe, piękne pokoje, salon z jadalnią urządzony bardzo stylowo. Mogliśmy korzystać z kuchni. Sami robiliśmy śniadania i kolacje. Właściciele nie mogli się nas nachwalić jacy jesteśmy wspaniale zorganizowani. Dzieci chętnie pomagały przy przygotowaniu posiłków i sprzątaniu. Następnego dnia pogoda była nieco lepsza ,był to dzień, w którym zwiedzaliśmy uzdrowisko.  W pierwszej kolejności poszliśmy do zabytkowego kompleksu pijalni wód i parku. Dzieci kupowały pamiątki  w centrum Świeradowa .Trochę wędrowaliśmy po mieście , w bacówce chcieliśmy kupić sery owcze, ale tego dnia nie były sprzedawane. Wróciliśmy do domu około 17,00 ponieważ mieliśmy zaplanowane ognisko z kiełbaskami. Potem bawiliśmy się w podchody, oczywiście kiedy było już zupełnie ciemno. A trzeba powiedzieć, że obszar gór Izerskich to „Park Ciemnego Nieba”, używaliśmy latarek. Grupie ścigającej udało się odnaleźć uciekinierów pomimo  wszechogarniającej ciemności. W środę wyruszyliśmy na długą trasę. Niestety znowu padało. Wjechaliśmy gondolą na Stóg Izerski i powędrowaliśmy do Chatki Górzystów ,a stamtąd do  Świeradowa. W chacie Górzystów zjedliśmy naleśniki z twarogiem i jagodami, były tak duże, że nie wszyscy mogliśmy je do końca „pokonać”. Pozwoliły odzyskać siły i powrócić w całkiem nie najgorszym nastroju. Ten dzień pokazał, że niektóre z dzieci zbyt dużo czasu spędzają przy komputerach i komórkach, a za mało na rowerach i zajęciach w-f. Nasi najmłodsi uczestnicy z piątej klasy radzili sobie bardzo dobrze. Ostatni dzień spędziliśmy w Jeleniej Górze. Udało nam się pozostawić bagaż na przechowanie w liceum znajdującym się w pobliżu dworca. Niestety na dworcu nie było przechowalni bagażu. Uwolnieni od ciężkich toreb wyruszyliśmy do term cieplickich gdzie w ciepłej wodzie o temperaturze 34 stopnie spędziliśmy dwie godziny. Potem powędrowaliśmy do Mcdonalda, tam również spędziliśmy sporo czasu. Wieczorem wsiedliśmy do powracającego pociągu.

            Dorota Kleister

            Krzysztof Przybyła

      • 21paź
        • Laboratoria Przyszłości
          • Laboratoria Przyszłości

            Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

            Zdjęcia pokazują zajęcia informatyczne z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach wsparcia Laboratorium Przyszłości.

      • 14wrz
        • Nowy Plac Zabaw
          • Nowy Plac Zabaw

            2 września nasz plac zabaw wzbogacony został o nowe elementy. Zakupiono nowy zestaw zabawowy oraz dwie huśtawki, w piaskownicy znalazł się nowy piasek To dzięki programowi "WzMOCnij swoje otoczenie" udało się pozyskać na ten cel 20 tyś. złotych. Organizatorem programu są Polskie Sieci Elektroenergetyczne – krajowy operator systemu przesyłowego w Polsce

            PSE jako dobry i bliski sąsiad wielu polskich społeczności, czują współodpowiedzialność za ich rozwój, poprawę jakości życia i bezpieczeństwa.

            Poprzez program “WzMOCnij swoje otoczenie” firma wyposaża lokalne samorządyi organizacje pozarządowe w narzędzia, które pomagają im wypełniać ważną misję publiczną i działać na rzecz mieszkańców.

            Dzięki temu projektowi dzieci naszej szkoły i nie tylko, bo z placu zabaw mogą korzystać wszyscy mieszkańcy, mogą wspaniale spędzać czas wspólnie z rówieśnikami, rodzicami. Mamy nadzieję, ze powstało atrakcyjne miejsce jako alternatywa dla komputera i telewizora. Że będzie to miejsce integracji środowiska lokalnego, mięjce kreatywnego i aktywnego spędzania czasu. 

            Mamy nadzieję, że będzie ono sprawiać radość wielu dzieciom i ich rodzinom, którzy chętnie będą przychodzić, by w naszej "Dzieciolandii" świetnie się bawić.

      • 26sie
        • Rozpoczęcie roku szkolnego
          • Rozpoczęcie roku szkolnego

            1 września o godz. 10.00 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Podstawowej w Jeleńskiej Hucie. Uroczystość zostanie poprzedzona mszą świętą w Kościele w Szemudzie o godz. 9.00.

                                                                                     Z poważaniem dyrektor szkoły

                                                                                                  Judyta Miłosz