• 02kwi
          • Szkolenie defibrylatora AED!

            Dnia 26 marca w naszej szkole zostało przeprowadzone szkolenie z pierwszej pomocy i użycia defibrylatora AED. Uczniowie aktywnie uczestniczyli i prezentowali swoje umiejętności.  Szkolenie zostało przeprowadzone po okiem  wykwalifikowanego ratownika Rafała Ziółkowskiego oraz Wójta Gminy Szemud Ryszarda Kalkowskiego i komendant OSP Szemud Paweł Milewczyk .

      • 02kwi
          • Bieg Tropem Wilczym

            !!!!     SPORTOWY SUKCES NASZYCH BIEGACZY    !!!!

            27 marca br. uczniowie naszej szkoły pod opieką p. M. Rzepka uczestniczyli w XII edycji Biegu Tropem Wilczym pamięci Żołnierzy Wyklętych w Pobłociu. Na bieg zostaliśmy zaproszeni przez Szkołę Podstawową im. Żołnierzy Niezłomnych w Pobłociu. Uczniowie mieli  pokonać w terenie dystans 1963 m (odwołanie do roku w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek).  I świetnie sobie poradzili z tym wyzwaniem !

            Aleksandra Naronowicz II miejsce w kat. dziewcząt klas 4-6

            Dawid Sirocki III miejsce w kat. chłopców klas 4 – 6

            Paweł Naronowicz  - I miejsce w kat. chłopców klas 7-8

            Kazimierz Voigt II miejsce w kat. chłopców klas 7-8

            Adrian Potrykus III miejsce w kat. chłopców klas 7-8

            W zawodach uczestniczyli również  Dominik Dampc, Wojciech Liban, Gabriel Sirocki, Kacper Langa, Mateusz Pionk. Wszyscy dzielnie pokonali wyznaczony dystans.

            Serdecznie dziękujemy za wspaniałą atmosferę, ciepły posiłek po biegu oraz słodki poczęstunek. Naszych zwycięzców udekorowały p. B. Engelbrecht (Wójt Gminy Linia) wraz z p. M. Majcher (Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Niezłomnych w Pobłociu) oraz p. J. Kos ( członkini Zarządu Stowarzyszenia Lewino – NATURA XXI).

            Dziękujemy Urzędowi Gminy Szemud za udostępnienie transportu, dzięki któremu wzięliśmy udział w Biegu Wilczym Tropem 😊.

      • 28mar
      • 23mar
          • Światowy Dzień Zespołu Downa

            21 marca Światowy Dzień Zespołu Downa. Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły tego dnia solidarnie założyli dwie różne skarpetki. Istota różnych skarpetek nawiązuje do niedopasowania społecznego jak i genotypowego jakie dotyka osoby z zespołem Downa. Chętni uczniowie zaprojektowali indywidulane kolorowe skarpetki, które są symbolem tolerancji. To ważne, wiedzieć, że być innym nie oznacza być gorszym.

      • 23mar
      • 23mar
          • Dni otwarte szkół ponadpodstawowych w Wejherowie

            21 maja nasi uczniowie klas ósmych mieli wyjątkową możliwość odwiedzenia różnych szkół ponadpodstawowych w Wejherowie, aby uzyskać lepszy wgląd w ich ofertę edukacyjną i atmosferę szkolną.

            Nasza wizyta rozpoczęła się od serdecznego przywitania przez przedstawicieli szkoły w Powiatowym Zespole Szkół nr 3 im. Ks Edmunda Roszczynialskiego, tzw. „budowlanka”, którzy opowiedzieli o swojej placówce, programach nauczania oraz możliwościach rozwoju oferowanych przez szkołę ponadpodstawową. Nasi uczniowie mieli okazję zadawać pytania i dowiedzieć się więcej na temat specjalizacji i zajęć dodatkowych oferowanych przez odwiedzaną szkołę.

            Kolejnym punktem dnia była wizyta w Powiatowym Zespole Szkół nr 4 im. Jakuba Wejhera, tzw. „samochodówce”. Tam spotkaliśmy się z podobną formułą prezentacji poszczególnych kierunków szkoły branżowej, technikum czy liceum. Dodatkową atrakcją były karty, na których uczniowie zbierali podpisy ze wszystkich stanowisk, po zapoznaniu się z ich tematem

            Następnie odbyła się wycieczka po Powiatowym Zespole Szkół nr 1 – I LO im. Jana III Sobieskiego przy ul. Bukowej., podczas której nasi uczniowie mieli okazję zwiedzić sale lekcyjne, pracownie, bibliotekę oraz inne udogodnienia szkolne. Spotkali się również z nauczycielami i obecnymi uczniami, aby dowiedzieć się więcej o życiu szkolnym i codzienności w danej placówce.

            Jesteśmy przekonani, że ta wizyta pozwoliła naszym uczniom lepiej poznać różnorodność oferty edukacyjnej oraz atmosferę panującą w szkołach ponadpodstawowych, co pomoże im w podjęciu decyzji odnośnie swojej przyszłej edukacji. Dziękujemy wszystkim placówkom, które nas przyjęły, za ciepłe przyjęcie i poświęcony czas.

      • 23mar
          • Pierwszy Dzień Wiosny

            Pierwszy Dzień Wiosny obchodziliśmy radośnie i wesoło. Z tej okazji w szkole został zorganizowany konkurs na najpiękniejszą Marzannę.

            I miejsce klasa 6

            II miejsce klasa 4

            III miejsce klasa 3

            Marzanny można podziwiać na szkolnym parkingu przed szkołą.

            W tym dniu, rozstrzygnięty został również konkurs : „Na najpiękniejszą ozdobę Wielkanocną”. Na uczestników czekała słodka niespodzianka i dyplomy. Komisja konkursowa wszystkim uczestnikom przyznała  I miejscem biorą pod uwagę :zaangażowanie, wyraz artystyczny i wkład pracy. Ozdoby są piękne i zdobią naszą szkołę.

      • 22mar
          • Tydzień Jedności Kaszubów

            W dniu 20 kwietnia nasza szkoła mieniła się tradycyjnymi barwami i motywami kaszubskimi. Oprócz wystroju, szkoła pachniała świeżym ciastem drożdżowym, które w ramach warsztatów piekli uczniowie z nauczycielami. Uroczysty charakter tego dnia podkreślały  koszulki dzieci z motywami haftu kaszubskiego. Koszulki uczniów również powstały na warsztatach praktycznych w szkole. Kulminacyjnym punktem tego dnia był uroczysty apel „Dnia Kaszubskiego w Szkole”, ściśle powiązany z obchodzonym w naszej gminie „Tygodniem Jedności Kaszubów”. Na naszej uroczystości gościliśmy: Wójta Gminy Szemud Ryszarda Kalkowskiego, Proboszcza parafii pw. św.Mikołaja w Szemudzie ks. dr hab. Roberta Kaczorowskiego, radnego Dariusza Pyża. Po krótkim programie artystycznym kś. Łukasz Rumian przedstawił nagrodzone prace w konkursie plastycznym  „Kapliczka Kaszubska w mojej okolicy”. O wręczenie nagród poprosiliśmy naszych znamienitych gości : ksiądza proboszcza i wójta gminy. Przy okazji „Dnia Kaszubskiego w Szkole” przedstawiliśmy wszystkim sylwetkę pani Elżbiety Bugajny – nauczycielki języka kaszubskiego w naszej szkole. Pani Ela jest działaczką i poetką  kaszubską. Nauczycielką i wykładowczynią etnofilologii kaszubskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Pełni funkcję prezesa Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Somoninie. Pani Ela jako jedna z nielicznych posiada prestiżowy tytuł Arcymistrzyni Pisowni Kaszubskiej.

      • 20mar
      • 15mar
          • "Żółta żabka"

            Dnia 14.03.2024 odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny "Żółta żabka" dla klasy II i III,  którego celem było rozwijanie umiejętności poprawnego pisania, wyrabianie nawyku stosowania reguł ortograficznych oraz motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii. Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu opanowali zasady ortograficzne.

            Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym  uczniowie musieli zmierzyć się z dyktandem, wykorzystując znane zasady ortograficzne. Drugi polegał na uzupełnieniu luk w tekście zgodnie z regułami ortograficznymi.  

            Pierwsze miejsce w II klasie zajęła Julia Andryskowska, zaś w III Sandra Stenka. 

            Gratulujemy:)

      • 12mar
      • 11mar
          • Dzień Kobiet

            Już od samego rana w naszej szkole było, widać, że nadszedł 8 marca, czyli Dzień Kobiet. Został on uczczony w naszej szkole w bardzo wyjątkowy sposób. Wszystkie Panie i dziewczynki otrzymały oficjalne życzenia złożone przez przedstawicieli samorządu szkolnego, a następnie w prezencie chłopcy z klas ósmych rozdali róże i własnoręcznie upieczone babeczki. 

            Wszyscy bawili się świetnie, a Dzień Kobiet pozostawił miły nastrój.

      • 11mar
          • „UCZĘ SIĘ BEZPIECZEŃSTWA”

            Nasza szkoła dnia 07.03.2024 przystąpiła do projektu edukacyjnego „UCZĘ SIĘ BEZPIECZEŃSTWA”, którego organizatorem jest Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku. Szkołę odwiedził młodszy aspirant- dzielnicowy Dawid Lejk, który zachęcił uczniów klas 1-3 do udziału w konkursie: „Uczę się bezpieczeństwa na drogach Pomorza”.

            Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali opaski ledowe, które mają podnieść poziom bezpieczeństwa na drodze.

      • 10lut
      • 22lut
          • Dzień Języka Ojczystego

            21 lutego przypada Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji w szkole zorganizowano, po raz drugi konkurs pt. Łamańce językowe i nie tylko. Celem konkursu było rozwijanie twórczej aktywności słownej i doskonalenie  mowy ojczystej. W rywalizacji wzięli udział reprezentanci klas  IV, V, IV. Uczniowie musieli wykazać się piękną i poprawną wymową. Zadania konkursowe były dosyć zróżnicowane, najtrudniejsze tym razem okazały się  synonimy ( wyrazy o znaczeniu przeciwnym). Zwyciężyła klasa V, drugie miejsce zajęła klasa VI, trzecie klasa IV. Zwycięscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za aktywny udział i zapraszamy za rok.

      • 22lut
          • Po Polsce podróże małe i duże.

            W dniu 21 lutego dzieci obejrzały spektakl pt. Po Polsce podróże małe i duże. Spektakl zorganizowany był przez studio artystyczne "Akada".

               Dzieci oglądały z zaciekawieniem przygody głównego bohatera, który przybył z zagranicy aby odwiedzić swojego dziadka - Smoka Wawelskiego. Bazyli z pomocą Złotej Rybki, Syrenki Warszawskiej i naszych uczniów dotarł szczęśliwie do celu swojej podróży. Atmosfera była bardzo wesoła, a przedstawione historie pozwoliły dzieciom lepiej zapoznać się z naszym krajem, jego kulturą oraz historią. Uczniowie z naszej szkoły chętnie uczestniczyły w podróży, włączały się do zabawy z Bazylim oraz pomagały mu odpowiadać na pytania. Oprócz ciekawych informacji smok Bazyli zapewnił nam świetną zabawę. Pożegnaliśmy aktorów wielkimi brawami, a dzieci były zachwycone przedstawieniem.

      • 10lut
      • 11lut
      • 30sty
      • 30sty