Informujemy, że zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty wydawane będą w sekretariacie szkoły w dniu 4 lipca 2025 roku w godzinach 9:00 – 12:00.
Informujemy, że zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty wydawane będą w sekretariacie szkoły w dniu 4 lipca 2025 roku w godzinach 9:00 – 12:00.
Żegnamy naszą "zerówkę" - nasze koleżanki, kolegów oraz nasze panie i panów, z którymi spędziliśmy cały rok szkolny.
Tu się uczyliśmy i bawiliśmy, tańczyliśmy i ćwiczyliśmy a nawet byliśmy artystami. Braliśmy udział w wielu wydarzeniach szkolnych, np. Dniu bez plecaka. Niekiedy opuszczaliśmy budynek szkoły - pod koniec roku pojechaliśmy na wycieczkę do Grabowca. Interesował nas świat - ostatnio obserwowaliśmy transmisję ze startu rakiety kosmicznej z Polakiem Sławoszem Uznańskim-Wiśniewskim na pokładzie. Ciekawość, zapał i dobry humor nas nie opuszczały.
Żegnamy "zerówkę", ale spotkamy się 1 września w szkole. Niektórzy będą już pierwszoklasistami, niektórzy nadal zerówkowiczami, będą też nasi starsi koledzy oraz pojawią się nowi. Czekamy z niecierpliwością.
Czas się zrelaksować i nabrać sił, pamiętając o aktywnym odpoczynku i bezpieczeństwie.
Do zobaczenia!
24 czerwca 2025 roku odbyło się uroczyste zakończenie szkoły przez uczniów klasy ósmej. Był to dzień pełen emocji – nie zabrakło wzruszeń, łez pożegnania, ale także radości, uśmiechów i wspólnego świętowania. W uroczystości wzięli udział Pani Dyrektor, nauczyciele oraz rodzice, którzy razem z młodzieżą żegnali ostatni dzień nauki w naszej szkole.
Szczególne podziękowania popłynęły do tych, którzy przez lata wspierali naszych uczniów: do Pani Dyrektor za opiekę i mądre kierowanie szkołą, do wszystkich pracowników za codzienny trud i zaangażowanie, a także do wspaniałych rodziców za wsparcie, życzliwość i obecność na każdym etapie tej wspólnej drogi.
Apel został przygotowany przez pana Łukasza Ostrowskiego i klasę 8 oraz panią Dorotę Polak-Gołębiewska z klasą 7. Ich zaangażowanie sprawiło, że było to wyjątkowe wydarzenie, które na długo zapadnie w pamięć.
Po części oficjalnej na wszystkich czekała fotobudka, która dostarczyła mnóstwo zabawy i pięknych pamiątek. Nie zabrakło także wspólnego poczęstunku, który był okazją do rozmów i wspomnień.
To był dzień, który na zawsze pozostanie w sercach uczniów, nauczycieli i rodziców.
24 czerwca „zerówka” pojechała na wycieczkę do Zielonej Szkoły „Na Wysokiej Górce”. Nie jechaliśmy daleko, ale atrakcji mieliśmy dużo i nawet pogoda postanowiła się dopasować do naszego planu zajęć. Na miejscu powitał nas gospodarz - kot i spokojnie zniósł powitalne głaskanie.
Zaczęliśmy od śniadania, potem zabawy ruchowe w terenie, spotkanie z konikami huculskimi - wszyscy odważnie dosiedli siodła a potem karmili marchewką i głaskali wszystkie cztery zwierzaki. Były też zajęcia plastyczne, zdobiliśmy krążki drewna techniką decoupage’u. Spotkaliśmy się z panem leśniczym, który ciekawie nam opowiadał o zwierzętach żyjących w lesie a potem zabrał nas na spacer do lasu. Obejrzeliśmy lisią jamę przy wodopoju oraz słuchaliśmy śpiewu ptaków. Po spacerze rozgrzaliśmy się ciepłym rosołem a potem nastąpił wyczekiwany punkt programu - pieczenie własnoręcznie skomponowanej pizzy. Wszelkie oczekiwania zostały spełnione, była nawet „goła” pizza i pizza bez pomidorów. Wszystkim bardzo smakowała.
Wycieczka była bardzo udana, wszyscy chcą powrócić do Grabowca w przyszłym roku.
28 maja 2025r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie recytatorskim, jaki odbył się w Centrum Samorządowym w Szemudzie. Naszą szkołę reprezentowali: Laura Gajda, Martyna Bieszk, Szymon Sirocki, Agata Andryskowska i Adam Nowicki, którzy mimo ogromnego stresu pięknie wyrecytowali wiersze. Szymon Sirocki zajął III miejsce w kat. klas IV-VI a Adam Nowicki w kat. klas VII-VIII zdobył wyróżnienie. Występ poprzedzony był wieloma próbami. Dziękujemy WSZYSTKIM uczestnikom za trud i starania- jesteśmy z Was bardzo dumni!
Akcja „Skôrbc Słowa”, prowadzona była od września do maja i polegała na systematycznej zbiórce i
zapisie oryginalnych kaszubskich słów (zabawne lub zapomniane już formy). Najbardziej wytrwali
okazali się uczniowie kl. IV. Oto zwycięzcy:
Oliwia Pranczke I miejsce
Szymon Sirocki II miejsce
Aleksandra Białk III miejsce
Łukasz Klecha wyróżnienie
Konkurs „ Apartné miónczi” polegał na wyścigu…innym niż wszystkie. Uczniowie ścigali się w
poszukiwaniach słów zawierających 1 z 6 charakterystycznych liter alfabetu kaszubskiego. Przez sześć
tygodni zmagali się z tym wielkim wyzwaniem by w efekcie stworzyć jeden wspólny Słowôrzk
apartnëch lëtrów. Laureatka zebrała ponad 1000 słów! Oto lista zwycięzców:
Agata Andryskowska I miejsce
Wiktoria Dampc II miejsce
Mariusz Bieszk III miejsce
Zofia Sirocka oraz Oliwia Pranczke wyróżnienie
„Najpiękniejsze miejsca w Gminie Szemud” to konkurs skierowany do młodych pasjonatów
fotografii. Zadaniem było przesłanie zdjęcia przedstawiającego dowolne miejsce z terenu Gminy
Szemud, które zdaniem autora jest wyjątkowe. Nagroda została przyznana Kamilowi Richter z kl. VIII.
WSZYSTKIM UCZESTNIKOM I LAUREATOM GRATULUJEMY!
W dniu 12.06.2025r. , uczniowie Szkoły Podstawowej w Jeleńskiej Hucie wzięli udział w Przeglądzie
Piosenki Kaszubskiej „ Na kaszëbską nótã”. Naszą szkołę reprezentował zespół „Jantarczi” w składzie:
Aleksandra Białk, Wiktoria Dampc, Oliwia Pranczke, Sandra Stenka, Szymon Sirocki, Aleksandra
Naronowicz, Agata Andryskowska, Dawid Richter i Adam Nowicki. Celem konkursu było napisanie
tekstu nawiązującego do swojej miejscowości/ placówki a następnie odśpiewanie go podczas
Przeglądu. Tak powstały „ Jeleńskie nuty”… Zadanie nie było łatwe- należało przygotować również
diabelskie skrzypce oraz tablicę z ilustracjami do tekstu a sam występ poprzedzony był licznymi
próbami. Nasi uczniowie świetnie poradzili sobie z tym wyzwaniem i z sukcesem zaprezentowali
efekty swojej pracy. Gratulujemy!
Z dumą informujemy, że nasza szkoła została wyróżniona za działania na rzecz ochrony środowiska i edukacji ekologicznej!
To zasługa zaangażowania naszych uczniów, nauczycieli i całej społeczności szkolnej, którzy z pasją realizują projekty proekologiczne, sadzą drzewa, segregują odpady i dbają o naszą planetę każdego dnia.
Wyróżnienie to nie tylko powód do radości, ale i motywacja, by działać jeszcze bardziej świadomie i odpowiedzialnie!
Dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami tworzą szkołę przyjazną naturze!
Z ogromną radością informujemy, że nasi uczniowie otrzymali wyróżnienia w prestiżowym międzynarodowym konkursie "Kangur Matematyczny"!
Dodatkowo mamy zaszczyt ogłosić, że nasza szkoła została Ambasadorem Kangura!
To wyróżnienie oznacza, że wspieramy rozwój logicznego myślenia i popularyzujemy matematykę na najwyższym poziomie.
Znajdujemy się przy końcu drogi do nadania szkole imienia Polskich Strażaków Jesteśmy przekonani, że to wydarzenie zapisze się trwale w historii szkoły, sołectwa i okolicy. Jednocześnie sprawi, że placówka działająca już 115 lat zyska dzięki tej akcji należny jej splendor. Symbolem szkoły stanie się od tej chwili sztandar, którego elementy będą się odnosiły do patrona i okolicy, w której się znajdujemy.
Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do współtworzenia tej historii i wsparcia naszej akcji cegiełkami , które przyczynią się do stworzenia tego symbolu.
Darczyńcy, którzy wesprą nas kwotą powyżej 500 zł zostaną uhonorowani symboliczną tabliczką umieszczoną na drzewcu sztandaru.
Serdecznie zapraszamy do współtworzenia tej historii.
Zachwycające widoki z 30. piętra Pałacu Kultury i Nauki – Warszawa z lotu ptaka!
Chwila na podziwianie i zadumę...
"Było coś dla ducha..."
"...a teraz coś dla ciała!" – energetyczne szaleństwo w parku trampolin!
Dziś wyruszyliśmy szlakiem bohaterów „Kamieni na szaniec” – turystyczna powtórka z lektury! Najpierw rozszyfrowywaliśmy gryps w Domu w Alejach, a potem odkrywaliśmy ślady Alka, Rudego i Zośki Wieczorem obowiązkowy spacer po warszawskiej starówce i wizyta w McDonald's
Humory dopisują , nogi bolą , ale jest cudnie!
Uczniowie klas 0–2 na spektaklu "Zatruta studnia" w Szemudzie!
Dziś nasi najmłodsi uczniowie przeżyli teatralną przygodę pełną emocji!
W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Razã dlô Kaszëb serdecznie zapraszamy mieszkańców wsi Jeleńskiej Huty, Szemudzkiej Huty, Donimierza, Kowalewa na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w najbliższy czwartek tj. 5 czerwca 2025 o godzinie 19:00 w siedzibie Szkoły Podstawowej w Jeleńskiej Hucie.
Podczas spotkania będzie możliwość dołączenia osób chętnych do Stowarzyszenia, a także zapoznanie się z celami jego działalności.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie i podjęcie wspólnej pracy na rzecz społeczności!!
Tradycja konkursu sięga 1971roku. Dawniej, gdy użycie języka kaszubskiego było zakazane w szkołach i innych instytucjach państwowych, rodna mowa obecna była w niemal każdym domu-dziś bywa zupełnie odwrotnie… Szkoła w Jeleńskiej Hucie pielęgnuje tradycje i dba o przetrwanie języka kaszubskiego. Uczeń VIII klasy, Kamil Richter reprezentował naszą szkołę i gminę w konkursie „Rodnô Mòwa”. Liczne godziny spędzone na próbach zaowocowały sukcesem. Kamil zajął II miejsce! Gratulujemy!
Z okazji Dnia Mamy , Taty i Dziecka spotkaliśmy się wszyscy razem, by świętować to, co najważniejsze – rodzinę!
W programie było mnóstwo atrakcji:
występy dzieci,
tańce i zabawy,
konkursy i sportowe rozgrywki,
dmuchańce i malowanie twarzy,
pyszne kiełbaski z grilla,
popcorn,
kawa i domowe ciasta!
To był dzień pełen uśmiechu, radości i wspólnego świętowania
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego pięknego wydarzenia!
Uczniowie klasy VII odwiedzili dzielnych Strażaków z OSP Szemud
Wręczyli im wyjątkową „Gigalaurkę dla Strażników Lasu” – wyraz naszej wdzięczności za ich codzienną służbę i troskę o bezpieczeństwo!
Podczas wizyty uczniowie:
uczestniczyli w zajęciach z pożarnictwa
poznali sprzęt i wyposażenie jednostki
zostali oprowadzeni po remizie
Dziękujemy OSP Szemud za ciepłe przyjęcie i inspirującą lekcję służby drugiemu człowiekowi!
Wczoraj nasze dzieci wyruszyły na jednodniową wycieczkę do zielonej szkoły "Na Wysokiej Górce" w Grabowcu!
Zaczęliśmy dzień od wspólnego drugiego śniadania , a potem… czas na przygodę!
Spotkanie z końmi huculskimi
– głaskanie, karmienie marchewkami
i przejażdżki w siodle!
Wyprawa do lasu
– poznawanie drzew, tropienie śladów dzików i saren
Zajęcia plastyczne w drewnie
– dzieci zrobiły ozdoby metodą dekupażu.
A potem? Czas na sport i zabawy na świeżym powietrzu! Huśtawki, integracja i mnóstwo radości!
Na koniec dnia każdy zrobił swoją własną pizzę w piecu opalanym drewnem – i oczywiście zjadł ją z apetytem!
KASZUBSKI KONKURS CZYTELNICZY „Twórczość Alojzego Nagla”
Co roku w maju, w naszej gminie, organizowany jest Tydzień Bibliotek. To czas, w którym w sposób szczególny doceniamy pracę naszych Bibliotekarzy oraz dostrzegamy wartość czytania. Uczniowie kl. IV-VIII,uczący się języka kaszubskiego, po raz pierwszy wzięli udział w konkursie sprawdzającym umiejętność czytania ze zrozumieniem. Spośród eliminacji klasowych, wyłoniono trzech reprezentantów z najlepszym wynikiem. Etap szkolny- podobnie jak klasowy- dotyczył twórczości Alojzego Nagla. Uczniowie chętnie biorą udział w tego typu wyzwaniach i reprezentują bardzo wyskoki poziom, co nas ogromnie cieszy. Gratulujemy WSZYSTKIM uczniom! A oto osoby, którym udało się zdobyć najwięcej punktów:
I miejsce Zuzanna Nowicka i Agata Andryskowska
II miejsce Szymon Sirocki i Jędrzej Pyrak
III miejsce Oliwia Baranowska i Wojciech Liban oraz Kamil Richter
WYRÓŻNIENIE Adam Nowicki
KONKURS PLASTYCZNY „ Strażak- mój autorytet”
Przygotowując się do nadania imienia naszej szkole, zorganizowano konkurs plastyczny, który miał na celu przybliżyć rolę Strażaka i wartość jego służby. Do konkursu zostało zgłoszonych 60 prac. Ocenie podlegała estetyka pracy, samodzielność wykonania, pomysłowość i przekaz. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 26 maja a oto wyniki:
I miejsce Kornelia Król
II miejsce Anna Dubinetskaya i Dawid Sirocki
III miejsce Oliwia Pranczke oraz Mateusz Langa
WYRÓŻNIENIE Martyna Bieszk, Zuzanna Baranowska, Laura Gajda, Łukasz Richter, Robert Henrich, Filip Białk
Gratulujemy!
Nie mogło zabraknąć słuchania hejnału z Wieży Mariackiej – po raz kolejny, z tym samym zachwytem! Radość z pamiątek, które będą miłym wspomnieniem z tej wycieczki Na zakończenie – spacer z przewodnikiem po Podziemiach Rynku Dzieci miały okazję wykazać się wiedzą zdobytą podczas naszego krakowskiego wyjazdu
Duma i uśmiechy gwarantowane!
Powered by aSc EduPage