• 15mar
          • "Żółta żabka"

Dnia 14.03.2024 odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny "Żółta żabka" dla klasy II i III,  którego celem było rozwijanie umiejętności poprawnego pisania, wyrabianie nawyku stosowania reguł ortograficznych oraz motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii. Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu opanowali zasady ortograficzne.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym  uczniowie musieli zmierzyć się z dyktandem, wykorzystując znane zasady ortograficzne. Drugi polegał na uzupełnieniu luk w tekście zgodnie z regułami ortograficznymi.

Pierwsze miejsce w II klasie zajęła Julia Andryskowska, zaś w III Sandra Stenka.

Gratulujemy:)

• 12mar
      • 11mar
          • Dzień Kobiet

Już od samego rana w naszej szkole było, widać, że nadszedł 8 marca, czyli Dzień Kobiet. Został on uczczony w naszej szkole w bardzo wyjątkowy sposób. Wszystkie Panie i dziewczynki otrzymały oficjalne życzenia złożone przez przedstawicieli samorządu szkolnego, a następnie w prezencie chłopcy z klas ósmych rozdali róże i własnoręcznie upieczone babeczki.

Wszyscy bawili się świetnie, a Dzień Kobiet pozostawił miły nastrój.

• 11mar
          • „UCZĘ SIĘ BEZPIECZEŃSTWA”

Nasza szkoła dnia 07.03.2024 przystąpiła do projektu edukacyjnego „UCZĘ SIĘ BEZPIECZEŃSTWA”, którego organizatorem jest Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku. Szkołę odwiedził młodszy aspirant- dzielnicowy Dawid Lejk, który zachęcił uczniów klas 1-3 do udziału w konkursie: „Uczę się bezpieczeństwa na drogach Pomorza”.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali opaski ledowe, które mają podnieść poziom bezpieczeństwa na drodze.

• 10lut
      • 22lut
          • Dzień Języka Ojczystego

21 lutego przypada Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji w szkole zorganizowano, po raz drugi konkurs pt. Łamańce językowe i nie tylko. Celem konkursu było rozwijanie twórczej aktywności słownej i doskonalenie  mowy ojczystej. W rywalizacji wzięli udział reprezentanci klas  IV, V, IV. Uczniowie musieli wykazać się piękną i poprawną wymową. Zadania konkursowe były dosyć zróżnicowane, najtrudniejsze tym razem okazały się  synonimy ( wyrazy o znaczeniu przeciwnym). Zwyciężyła klasa V, drugie miejsce zajęła klasa VI, trzecie klasa IV. Zwycięscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za aktywny udział i zapraszamy za rok.

• 22lut
          • Po Polsce podróże małe i duże.

W dniu 21 lutego dzieci obejrzały spektakl pt. Po Polsce podróże małe i duże. Spektakl zorganizowany był przez studio artystyczne "Akada".

Dzieci oglądały z zaciekawieniem przygody głównego bohatera, który przybył z zagranicy aby odwiedzić swojego dziadka - Smoka Wawelskiego. Bazyli z pomocą Złotej Rybki, Syrenki Warszawskiej i naszych uczniów dotarł szczęśliwie do celu swojej podróży. Atmosfera była bardzo wesoła, a przedstawione historie pozwoliły dzieciom lepiej zapoznać się z naszym krajem, jego kulturą oraz historią. Uczniowie z naszej szkoły chętnie uczestniczyły w podróży, włączały się do zabawy z Bazylim oraz pomagały mu odpowiadać na pytania. Oprócz ciekawych informacji smok Bazyli zapewnił nam świetną zabawę. Pożegnaliśmy aktorów wielkimi brawami, a dzieci były zachwycone przedstawieniem.

• 10lut
      • 11lut
      • 30sty
      • 26sty
          • Rekrutacja 2024/25

Urząd Gminy w Szemudzie ogłosił kryteria i terminy oraz wzór wniosku w sprawie postępowania rekrutacyjnego do oddziałów wychowania przedszkolnego w szkole podstawowej oraz harmonogram postępowania rekrutacyjnego do I klasy (dotyczy uczniów spoza obwodów).

Więcej informacji w zakładce Ważne informacje -> Rekrutacja.

Wnioski można składać od 19.02.2024.

• 24sty
          • Dzień Babci i Dziadka

22 stycznia w progach naszej szkoły zagościli wspaniali goście- Babcie i Dziadkowie, dla których ich wnuczęta przygotowały życzenia w formie montażu słowno- muzycznego.

Licznie zgromadzone grono nestorów ze wzruszeniem obserwowało spektakl, nad scenariuszem którego pracowały wychowawczynie- p. Arleta Bieszk, Joanna Stein oraz Paulina Dembik.

Zwieńczeniem święta był poczęstunek dla gości i naszych maluszków oraz ploteczki w sympatycznym gronie.

• 08sty
          • Święto Trzech Króli

Dnia 06.01.2024r zgodnie z kaszubska tradycją uczniowie naszej szkoły chodzili po domach w  Jeleńskiej Hucie przebrani za Trzech Króli, jeden z gwiazdą, drugi z szopką, trzeci z puszką do której mieszkańcy wrzucali pieniążki za piękne kolędowanie. Królom towarzyszyły też dzieci, które chętnie wędrowały i śpiewały od domu do domu swoich bliskich i sąsiadów.

• 04sty
      • 22gru
      • 11gru
      • 22gru
      • 16gru
          • Méster Bëlnégò Czëtaniô

W listopadzie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych eliminacjach konkursu „Méster Bëlnégò Czëtaniô”.

Agata Andryskowska z klasy V zdobyła I miejsce w swojej kategorii, następnie godnie reprezentowała szkołę na eliminacjach powiatowych w Rumi.

Życzymy wszystkim uczestnikom oraz zainteresowanym uczniom sukcesów w kolejnych konkursach.

• 15gru
          • Zbiórka darów dla schroniska

Uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w pomoc bezdomnym zwierzętom i postanowili wesprzeć Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt OTOZ Animals w Dąbrówce.

Dzieci przekazały wszystkie zebrane dary, które przez ostatnie miesiące systematycznie przynosiły do naszej szkoły.

Dzięki wszystkim uczniom udało nam się zebrać wiele potrzebnych rzeczy dla zwierząt i schroniska. Przekazaliśmy wiele kilogramów karmy, miski, koce oraz zabawki dla zwierząt. Mamy nadzieję, że akcja na rzecz schroniska już na dobre wpisze się w tradycję naszej szkoły i będziemy mogli co rok wspomagać zwierzęta w miarę naszych możliwości.

Akcja ta doszła do skutku dzięki wrażliwości dzieci i ich rodziców, dlatego wszystkim serdecznie DZIĘKUJEMY!!!