• 16mar
      • 28lut
        • Wielki sukces!!  Adrian w Konkursie Międzynarodowym!!
          • Wielki sukces!! Adrian w Konkursie Międzynarodowym!!

            Gdynia OPEN Festiwal to wydarzenie,  które obejmuje dwa konkursy muzyczne: Mini Gdynia OPEN - konkurs o zasięgu wojewódzkim, stanowiący kwalifikacje do konkursu głównego, organizowany w dniach 24-27.02.2020 roku oraz konkurs główny - Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia OPEN, realizowany w dniach 30.06-5.07.2020. W tegorocznej edycji wzięlo udział troje uczniów z naszej szkoły: Lena Lawrenc, Wiktoria Necel oraz Adrian Potrykus.

            I to właśnie nasz uczeń Adrian Potrykus zakwalifikował się do konkursu głównego.

            Serdecznie gratulujemy i całą szkoła będziemy trzymać kciuki w czerwcu podczas Konkursu Międzynarodowego.

            Gratulujemy też panu Krzysztofowi Przybyle za tak wspaniałe przygotowanie uczniów do konkursu'

            Wielka duma i wielka radość!!!

            Poniżej możecie zobaczyć występy Adriana, Wiktorii oraz Leny.

      • 03sty
        • Wigilia szkolna
          • Wigilia szkolna

            W przeddzień przerwy świąteczno – noworocznej w szkole odbyła się wspólna wigilia Na samym początku uczniowie pod kierunkiem pana Krzysztofa Przybyły  zaprezentowali program artystyczny o tematyce świąt Bożego Narodzenia. Następnie wszyscy zasiedliśmy do wigilijnych stołów, a potem uczniowie dzielili  się opłatkiem, składali sobie świąteczne życzenia i śpiewali kolędy.

            Na koniec wszyscy uczniowie dostali paczki świąteczne ufundowane przez Radę Rodziców, sołtysów wsi Jeleńska huta, Szemudzka Huta i Kowalewo oraz panią Czesławę Potrykus od lat wspierającą nasza szkolną społecznośc.

            Za wszystkie prezenty dla dzieci serdecznie dziekujemy.

      • 03sty
        • Gòdë tuż, tuż…
          • Gòdë tuż, tuż…

            Gòdë to wyjątkowe święta na które z utęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak dorośli. Nie inaczej jest i w naszej szkole dlatego też wraz a rozpoczęciem Adwentu uczniowie poszerzają na lekcjach języka kaszubskiego swoją wiedze związaną z kaszubską tradycją bożonarodzeniową.  Uczniowie nie tylko uczyli się kaszubskich kolęd ale także wykonywania ozdób choinkowych  - dziś już zanikającej tradycji w dobie powszechnego konsumpcjonizmu.  Nie zabrakło również wspólnego pieczenia tradycyjnych pierniczków, których to zapach i smak wprowadził naszą szkolną społeczność w świąteczny nastrój.                                     

                                                                                                                   Joanna Ruczyńska

      • 06gru
        • Wizyta Św. Mikołaja
          • Wizyta Św. Mikołaja

            Dziś do naszej szkoły zawitał Św. Mikołaj. Najpierw pojawił się w zerówce, gdzie wspólnieze śnieżynkami zabawiał naszych najmłodszych. Następnie na chwilę przyszedł do wszystkich uczniów, gdzie rozdawał cukierki.

            Wizyta Mikołaja w przedszkolu

      • 03gru
        • Świąteczna zbiórka dla hospicjum
          • Świąteczna zbiórka dla hospicjum

            Informujemy, że organizujemy Świąteczną Zbiórkę Charytatywną dla dzieci z hospicjum  "Bursztynowa Przystań:

            Serdecznie prosimy o dary dla potrzebujących maluchów. Poniżej znajduje się lista,  przedmiotów, których szczególnie potrzebuje hospicjum. Nawet najmniejszy datek się liczy. Produkty przynosimy do 13 grudnia.

            Image031219183826.pdf

            (Klikając na link poznasz pełąną listę potrzebnych przedmiotów)

             

            Z góry dziękujemy za wsparcie

      • 21lis
          • Z wizytą w Radiu Kaszëbë

            We wtorek 19 listopada dzieci z klasy V, VI i VII uczęszczające na lekcje języka kaszubskiego w naszej szkole, mogły zobaczyć pracę dziennikarzy Radia Kaszebe od kulis.
            Uczniowie wzięli również udział w audycji na żywo, chętnie pozdrawiając najbliższą rodzinę i bliskich. Towarzyszyło im wiele emocji i związanego z tym stresu.
            Poradzili sobie świetnie!
            Dzieci były bardzo zainteresowane pracą w mediach, dlatego zadawały mnóstwo pytań. Niektórzy uczniowie zadeklarowali chęć pracy w radiu w najbliższych latach. Zwiedziliśmy newsroom i pokój nagrywania reklam oraz montażu dźwięku.
            Serdecznie podziękowania składamy pani Agnieszce Łukasik i panu Arturowi Więcek, za cierpliwość i czas poświęcony n
            aszym dzieciom!”

      • 26lis
        • Targi Gier i Zabaw
          • Targi Gier i Zabaw

            W dniach 24- 25 listopada w Gdańsku odbywały się Targi Gier i Zabaw. Targi GRA I ZABAWA to cykliczne wydarzenie dedykowane szerokiej publiczności. Dzięki synergii wielu wydarzeń projekt zyskał miano pomorskiego święta miłośników gier, a dzięki pozytywnym recenzjom mediów zyskał uznanie jako znakomity projekt familijny.

            Targom towarzyszył bogaty program o charakterze edukacyjno-rozrywkowym, prezentacje nowości rynkowych, warsztaty, spotkania autorskie, bitwy i warsztaty komiksowe, turnieje gier planszowych, konkurs dla wystawców Gra Roku Targów GRA I ZABAWA 2018, wypożyczalnia gier planszowych z ponad 1000 tytułów, finały mistrzostw Polski w grach planszowych, strefa zabaw i edukacji dla dzieci oraz wiele innych atrakcji.

            Wśród tych atrakcji była jedna szczególna, a mianowicie występ dzieci z naszej szkoły w pokazie tzw "Żywych szachów". Dzieci rozegrały dwie partie: partię Mat Legalla, partię rozegraną po raz pierwszy w Paryżu w 1750 r. Białymi grał Legall de Kermeur, czarnymi Saint Brie. Druga partia pokazana i odegrana przez nasze dzieci to partia hiszpańska. 

            Dzięki zaangażowaniu w projekt pani Kierownik Referatu Oświaty Barbarze Siemek Pawłowskiej uczniowie wspaniale prezentowali się w szachowych strojach, natomiast pani Arleta Bieszk oraz Hanna Garbowska czuwały nad prawidłowym przebiegiem meczu szachowego.

            W tym miejscu chciałabym jeszce raz podziękować Pani Hannie Garbowskiej za opiekę merytoryczną, pani Arlecie Bieszk za piękną oprawę wizualną i plastyczną projektu, a pani Barbarze Siemek- Pawłowskiej za umożliwienie udziału w tej zabawie oraz piękne stroje.

             

                                                                                              dyrektor Judyta Miłosz

                                                                                                                                                       Partię szachową można obejrzeć na dołączonym pliku                              

            Zabawa na Targach już po naszym występie.

            I Partia- Mat Legalla

            II Partia- Hiszpańska

      • 03gru
        • „Andrzejkowa” noc w szkole i wycieczka.
          • „Andrzejkowa” noc w szkole i wycieczka.

            26 listopada odbyła się „Andrzejkowa noc w szkole” . W imprezie wzięło udział 51 uczniów szkoły z klasy I,III,IV,V i VIII. Opiekę nad uczniami sprawowali  nauczyciele, panie: Edyta Stein, Arleta Bieszk, Joanna Ruczyńska, Dorota Kleister oraz pan Krzysztof Przybyła..

            Cele imprezy: integracja społeczności szkolnej, ukazanie sposobów mądrego i bezpiecznego spędzania czasu wolnego, kultywowanie tradycji andrzejkowych, doskonalenie umiejętności pracy w grupie podczas zabaw i konkursów, wdrażanie do samodzielności (przygotowanie posiłku, dbałość o higienę, porządkowanie sali) zostały osiągnięte.

            Pierwsza część spotkania przebiegła w formie ogólnodostępnej zabawy andrzejkowej, podczas której zarówno uczniowie klas młodszych, jak i starszych mieli możliwość uczestniczenia w zabawach ruchowo-muzycznych jak i integracyjnych. Zabawy andrzejkowe przygotowali uczniowie klasy ósmej, zaprosili młodszych kolegów do wróżb oraz wspólnej zabawy ruchowej przy muzyce.

            Po  wspólnie przygotowanej kolacji, dzieci mogły skosztować przepysznych gofrów smażonych przez panią Ruczyńską.  Kto nie miał ochoty na tańce mógł malować, pani Arleta zaproponowała mini warsztaty plastyczne.

            Po zakończeniu dyskoteki wszyscy udali się na spoczynek, następnego dnia mieliśmy wybrać się na wycieczkę. Rano po śniadaniu należało posprzątać szkołę, udało się  szybko osiągnąć cel ponieważ wszyscy uczniowie zaangażowali się w  porządkowanie. Dołączyła do grupy klasa II i dwoma autobusami wyruszyliśmy do Wrzeszcza. Klasa ósma wybrała się do Escape Roomu.

             Uczestnicy zabawy zostali podzieleni na dwie grupy 4-osobowe . Zadaniem każdego teamu było znalezienie klucza i opuszczenie w jak najkrótszym czasie pomieszczenia „pokoju zagadek”. Aby mogło się to stać, należało odgadnąć wiele trudnych zadań , których rozwiązania były wskazówkami miejsc ukrycia kolejnych zagadek.

            Młodsze dzieci udały się  do Rodzinnego Centrum Rozrywki Loopy’s World w Gdańsku.

            Celem zajęć integracyjnych dzieci  było: zachęcenie dzieci do zgodnej i kulturalnej zabawny na dużym placu zabaw,  zwracanie uwagi na prawidłowe zachowanie i bezpieczeństwo dzieci, poszukiwanie i pokonywanie barier swoich możliwości, skierowanie nagromadzonej energii witalnej w stronę aktywności fizycznej, kształtowanie sprawności ruchowej i cech motorycznych, tj. siły, mocy, wytrzymałości, szybkości, zwinności, gibkości.

            Na zajęciach integracyjnych pokazano dzieciom alternatywne formy spędzania czasu wolnego, inne niż telewizor i komputer. Dzieci podczas zajęć ruchowych nabywały umiejętności współdziałania w grupie, akceptacji siebie i innych. Kształtowały też pozytywne postawy: współpracy, współzawodnictwa, koleżeństwa. Zabawy na dużym Placu Zabaw dostarczyły dzieciom bardzo dużo radości i zadowolenia. Dzieci wiedzą, że „Śmiech i ruch to zdrowie” oraz „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

            Oczywiście dopełnieniem wycieczki była wizyta w McDonald.

      • 26lis
          • I Gminny Konkurs Kaszubskiej Poezji Patriotycznej

            20 listopada w Szkole Podstawowej w Jeleńskiej Hucie odbył się I Gminny Konkurs Kaszubskiej Poezji Patriotycznej. Do konkursu zgłosiło się liczna grupa dzieci ze szkół w naszej gminie. Naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Pionk, Kamil Richter, Karolina Kalkowska, Roksana Jankowska i Paulina Kreft.

            Nasi uczniowie jak zwykle nie zawiedli i zdobyli nagrody:
            w kategorii klas II-III 3. miejsce zdobył Mateusz Pionk                                                  w kategorii klas VII-VIII 3. miejsce zdobyła Roksana Jankowska

                                             Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

      • 14lis
          • Konkurs "Mistrz tabliczki mnożenia"

             


                   W środę 31 października 2018r. w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny „Mistrz tabliczki mnożenia”. W konkursie wzięło udział 18 uczniów. Rywalizowali oni
            w trzech kategoriach: klasy III i IV, V i VI, VII i VIII. Uczestnicy zmagali się z zadaniami
            i logicznymi zagadkami, za które można było maksymalnie zdobyć 20 punktów. Test trwał 45 min. Zwycięzcy otrzymali gry planszowe, a wszyscy uczniowie dyplomy i upominki.
             

            Wyniki w poszczególnych kategoriach:

             

            Klasy III i IV

            1. Dominik Garzombke
            2. Patryk Dampc
            3. Nikola Pionk

             

            Klasy V i VI

            1. Oliwia Rzeszewicz
            2. Sebastian Uszko
            3. Oliwia Elend

             

            Klasy VII i VIII

            1. Agnieszka Pozańska
            2. Martyna Pionk, Paulina Kreft
            3. Wiktoria Penkowska

                                                    

             

                                                 Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

      • 03sty
          • Zbiórka dla hospicjum "Bursztynowa Przystań"

            Samorząd Uczniowski wraz z opiekunką p. Pauliną Dembik  pragną złożyć serdeczne podziękowania uczniom, rodzicom, pracownikom szkoły oraz wszystkim osobom, które wzięły udział w  zbiórce darów dla gdyńskiego Hospicjum dla Dzieci "Bursztynowa Przystań". Wasza hojność i zaangażowanie jak zwykle było wielkie, za co z całego serca dziękujemy.

            Jak to mówią moje Elfy: “Chcemy pomagać, lubimy pomagać i pomagamy”.

            Dziękujemy!!!!

             

      • 07lis
          • Wycieczka do obozu koncentracyjnego KL Stuthof

             

            Dnia 23 października klasy siódma i ósma udały się na wycieczkę do pierwszego i najdłużej działającego niemieckiego obozu koncentracyjnego na terenie Polski-KL Stutthof. Oprócz zwiedzania z przewodnikiem baraków starego i nowego obozu, willi głównego komendanta obozu, komór gazowych, krematorium i pomnika ofiar obozu, obejrzeliśmy również tematycznie powiązany seans filmowy. Wizyta w tym miejscu zostanie w każdym, kto tam był, na zawsze. To najlepsza nauka historii dla każdego ucznia

      • 12lis
          • Apel z okazji "Dnia Niepodległości"

            Z tej okazji w piątek 8 listopada w szkole odbył się uroczysty apel. Wydarzenie to rozpoczęło się przemówieniem pani dyrektor Judyty Miłosz, która mówiła o potrzebie pielęgnowania pamięci o polskiej historii. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie z klasy VIII, którzy przypomnieli 123 lata niewoli narodu polskiego i jego dążenia do odzyskania niepodległości. W trakcie uroczystości można było usłyszeć przepiękne utwory  muzyczne oraz wiersze o tematyce patriotycznej. O godzinie 11.11, symbolizującej świąteczną datę, odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu polskiego, angażując się w ten sposób w akcję „Szkoła do hymnu”. Na zakończenie akademii dzieci-  laureaci Konkursu Pieśni Patriotycznej duet Zuzanna Glińska i Wiktoria Necel oraz Adrian Potrykus zaśpiewali swoje nagrodzone piosenki. A następnie już wszyscy uczniowie zaśpiewali pieśni patriotyczne tworząc swoisty koncert, którego fragmentó możecie posłuchać klikając na poniższy filmik. Całość została przygotowana przez wychowawczynię klasy VII  panią Dorotę Polak- Gołębiewską.

      • 12lis
      • 29paź
      • 22paź
          • „Wodna” wycieczka klas IV i VIII do Łeby

            W dniu 01.10.2019 klasa IV i VIII  wyruszyły na wycieczkę do Łeby. Pogoda nam nie sprzyjała, na szczęście najpierw spędziliśmy trzy godziny w Aquaparku w Redzie, było mokro, ale na głowę nic nie kapało. Aquaparkową wodę każdy lubi. Okazało się, że woda towarzyszyć będzie nam nie tylko jako temat przewodni wycieczki/basen, morze/, ale  będzie z nami przez dwa  dni w postaci przelotnych deszczy.  Z aquaparku udaliśmy się busem do Sarbska, gdzie znajduje się największe w Polsce Fokarium i Sea Park. Tam obejrzeliśmy pokaz uchatek kalifornijskich, fok szarych i pospolitych. Odwiedziliśmy oceanarium prehistoryczne 3D, real ocean ze współcześnie żyjącymi zwierzętami, muzeum marynistyczne, wrak statku przewrócony do góry dnem, replikę galeonu „Wodnik”, park makiet zwierząt morski w oryginalnych wymiarach oraz wolierę z ptactwem żyjącym w strefie przybrzeżnej Morza Bałtyckiego. Nie ominęliśmy też takich atrakcji jak pokaz multimedialny „Błękitek live show”, park zręcznościowo-linowy małego pirata i park trampolin. Po całodziennych przeżyciach  dotarliśmy do „Willi Wilczów” –pensjonat w Łebie, gdzie mogliśmy wysuszyć kurtki i odpocząć. Następnego dnia udaliśmy się do Słowińskiego Parku Narodowego, oczywiście towarzyszył nam drobny deszczyk. Pojechaliśmy meleksem w kierunku wydm, słowińskie wydmy to unikatowe w skali Europy ruchome piaski. Dzieci wspięły się na najwyższe piaszczyste wzniesienie i z radością zbiegały w dół. Do Łeby powracaliśmy plażą , od wyrzutni rakiet wędrowaliśmy  nadmorskim borem. Mimo niesprzyjającej pogody wszyscy z wycieczki wrócili zadowoleni

      • 15paź
          • Dzień Nauczyciela

            11 października w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Nauczyciela. Na początku przemówienie wygłosiła Pani dyrektor Judyta Miłosz, która powiedziała m.in.: "

            W tym szczególnym dniu, jako dyrektor szkoły mam zaszczyt w imieniu własnym, uczniów
            i rodziców podziękować nauczycielom.

            Dziękuję za Wasze zaangażowanie w pracę, za wyrozumiałość i cierpliwość w stosunku
            do uczniów (...) Za życzliwość i serdeczność, którymi niezmiennie obdarzacie uczniów. Za to także, że jesteście twórczy i kreatywni, pełni pomysłów i ciekawych inicjatyw. To dzięki Waszej pracy nasza szkoła jest wyjątkowa. To dzięki Wam uczniowie codziennie przychodzą tutaj z ochotą i chęcią do pracy. To między innymi Wam zawdzięczamy, że w naszej placówce panuje niepowtarzalna atmosfera. Atmosfera, dzięki której zarówno uczniowie, jak i my– pracownicy szkoły – lubimy ją, przychodzimy do niej z przyjemnością.

            Dziękuję Wam osobiście także za to, że zawsze, w każdej dobrej i złej chwili mogę liczyć
            na Waszą pomoc, wsparcie i życzliwość.

            Następnie zostały wręczone kwiaty i nagrody dyrektora szkoły nauczycielomi pracownikom szkoły.

            Potem prowadzenie apelu przejął Samorząd Uczniowski, który zaprosił nauczycieli na "przejażdżkę" koleją po Krainie Zabawy, gdzie czekały tam różnego rodzaju zadania do wykonania. Na zakończenie zabawy wszyscy pracownicy musieli wypić sok z cytrynu i się uśmiechnąć aw nagrodę dostali Medal Uśmiechu

      • 15paź
        • Pasowanie na uczniów klasy I
          • Pasowanie na uczniów klasy I

            „JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI…”

             

            9 października w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na uczniów” dzieci z klasy I.  Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klasy I zaprezentowały  swoje umiejętności w programie artystycznym, oklaskiwanym przez przybyłych na uroczystość rodziców i gości.

            Następnie „pierwszoklasiści” uroczyście ślubowali na flagę państwową:

            „W obecności zaproszonych gości, dyrekcji, nauczycieli, rodziców, koleżanek i kolegów ślubuję uroczyście:

            Wypełniać sumiennie obowiązki ucznia

            ŚLUBUJĘ

            Uczyć się pilnie, być dobrym kolegą

            ŚLUBUJĘ

            Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły oraz domu rodzinnego

            ŚLUBUJĘ

            Przynosić dumę rodzicom i nauczycielom

            ŚLUBUJĘ

            Swoim zachowaniem i nauką sprawiać innym radość

            ŚLUBUJĘ”.

             

            Dyrektor Szkoły pani Judyta Miłosz dokonała ceremonii pasowania dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem

            i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej szkoły Podstawowej w Jeleńskiej Hucie”.

            Z okazji tej uroczystości wychowawczyni klasy pierwszej pani Joanna Stein wręczyła uczniom dyplomy, a członkini Rady Rodziców pani Magdalena Richter ufundowane przez radę maskotki.

      • 08paź
        • Centrum Mistrzostwa Informatycznego
          • Centrum Mistrzostwa Informatycznego

            Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu grantowego wspierającego talenty informatyczne.  Celem projektu jest podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej, tj. osób prowadzących zajęcia pozalekcyjne rozwijające zainteresowania informatyczne, a także aktywizacji młodzieży uzdolnionej informatycznie, pobudzania kreatywności oraz promowania współpracy zespołowej w ramach kół informatycznych.

            Projekt CMI stanowi kompleksową koncepcję wzmocnienia polskiej edukacji informatycznej ukierunkowanej na kształcenia uzdolnionych uczniów przy zaangażowaniu najlepszych uczelni technicznych w kraju. Dzięki realizacji wskazanych celów projekt wzmocni u uczniów chęć rozwoju zainteresowań z zakresu algorytmiki i programowania, posłuży także upowszechnieniu idei konkursów informatycznych oraz wyłoni zespoły zdolne do podjęcia rywalizacji w zawodach informatycznych na poziomie krajowym oraz ogólnoświatowym. CMI przyczyni się do podniesienia kompetencji dydaktycznych 1500 osób prowadzących koła informatyczne oraz 12000 uczniów.

            Projekt skierowany jest do nauczycieli szkół podstawowych, ponadpodstawowych, nauczycieli akademickich oraz innych osób dorosłych wykazujących predyspozycje do pracy oraz zainteresowania pracą z wybitnie uzdolnioną młodzieżą - uczniów z klas IV-VI szkół podstawowych, uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych, uczniów szkół średnich w tym liceów ogólnokształcących i techników oraz szkół branżowych I i II stopnia.

            Centrum Mistrzostwa Informatycznego zapewnia uczestnictwo w prestiżowym projekcie o zasięgu ogólnopolskim, w tym możliwość stałego kontaktu ze społecznością renomowanych uczelni technicznych, a także kooperację środowisk dydaktycznych na polu uczelni wyższych i nauczycieli szkolnych.