• Poznajemy Ziemię- Matematyka z eksperymentem

• listopad 2017r

Nasze zajęcia

Na listopadowych zajęciach stworzyliśmy zakład usługowy. i to nie byle jaki, wszystko musieliśmy sobie sami zrobić.

Założyliśmy sobie kawiarenkę. Przynieśliśmy do niej różne produkty, trzeba było ustawić stoliki, zrobić ladę itd. Tak jak w prawdziwej kawiarni. Zabawa była wyśmienita, z pomocą naszej Pani musieliśmy podczas zajęć odpowiedzieć na różne pytania np.:

- ile kosztuje ciasto?

- ile wydamy na produkty?

- ile zarobimy w kawiarence, jeżeli sprzedamy wszystko?

Na następnych zajęciach konstruowaliśmy figury przestrzenneWykonaliśmy  kostki do gry (kreśliliśmy  linie proste, mierzyliśmy, wycinaliśmy, obliczaliśmy).Ponadto układaliśmy piramidy. Podczas tych zabaw ćwiczyliśmy mnożenie, były one o tyle interesujące, że zawierały elementywspółzawodnictwa.

Na zakończenie tego całego cyklu zajęć z matematyki graliśmy w grę planszową farmer. Jest to bardzo ciekawa gra, ćwiczy nie tylko pamięć, ale także doskonali dodawanie i mnożenie, przeliczanie. A poza tym uczy jak właściwie "hodować" zwierzęta.

.

• 21.03.2017r

Matematyka przyrodą- noc z eksperymentem

Już po raz kolejny dzieci zmierzyły się z wyzwaniami podczas nocy z eksperymentem. Na boisku szkolnym w ciemnościach z latarką w ręku dzieci znajdowały punkty. Trasę w mroku pokonywało się dzięki rozwiązywaniu zadań matematycznych, które wyznaczały kierunek i odległość do następnego zadania i zmiany kierunku marszu. Później mierzyliśmy odległości na mapach za pomocą linijki i krzywomierza oraz porównywaliśmy odległości na mapach „po prostej” i jadąc drogami.  Powtórzenie najważniejszych wiadomości o planetach, lot w kosmos i wylądowanie na planecie: „Kreatywność”, gdzie wszystko mogło się zdarzyć: dziwne rośliny, zwierzęta, raz ciepło raz zimno. Wszystkie trudności trzeba było pokonać, ale niestety największym problemem był brak wody.