• Poznajemy Ziemię- Informatyka z eksperymentem

• 10- 11.03 2017r.

Noc z eksperymentem

Szkoła nie musi kojarzyć się tylko z nauką w ławkach przy otwartych podręcznikach. Przyjemnie jest spojrzeć na szkołę z innej strony i poznać miejsca, w których na co dzień nie bywamy czyli na przykład kosmos. Taką atrakcję nasza szkoła zapewniła swoim uczniom w ramach projektu 3 2 1 Start.

Podczas nocy z eksperymentem przygotowywaliśmy relację w formie prezentacji PowerPoint. Zbieraliśmy informacje i robiliśmy zdjęcia, wcielając się w szpiegów z Krainy Deszczowców. Poznaliśmy program Stellarium, dzięki któremu mogliśmy przygotować mapy do obserwacji nocnego nieba (tematem zajęć był kosmos). Zdjęcia robiliśmy aparatami fotograficznymi oraz telefonami komórkowymi, a następnie formatowaliśmy je, usuwaliśmy „czerwone oczy” i dodawaliśmy efekty specjalne. Wspólnie zaplanowaliśmy kolejne etapy naszych prezentacji, które każdy z nas wykonał samodzielnie (dbając o estetykę, dodając animacje oraz dźwięki).